آموزش موبایل

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی و روش های پیشگیری از آن

اگر در هنگام استفاده از گوشي به طور ناگهاني با خاموشي گوشي مواجه شديد اين مقاله را مطالعه کنيد

خاموش شدن ناگهانی گوشی میتواند دلایل مختلفی را به همراه داشته باشد و عواملی که باعث ایجاد این مشکل میشوند میتواند مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری باشد.

اگر این مشکل شما را در هنگام کار کردن با گوشی خیلی آزار میدهد توصیه میکنیم در ادامه با میبایل از روش های پیشگیری از این مشکل استفاده کنید.

  • سلامت باتری

یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که میتواند باعث ایجاد این مشکل شود سالم نبودن باتری گوشی میباشد.ابتدا باید مطمئن شوید که مشکل از باتری گوشی میباشد یا خیر, برای تشخیص سالم بودن باتری به صفحه آموزش تشخیص خراب بودن باتری موبایل سر بزنید.

  • داغ شدن گوشی

یکی دیگر از دلایلی که میتواند این مشکل را بوجود بیاورد داغ شدن بیش از حد گوشی میباشد. داغ شدن گوشی میتواند با استفاده طولانی مدت بوجود بیاید و همچنین میتواند با نصب نرم افزار و بازی های سنگین ایجاد شود برای پیشگیری از این مشکل به صفحه چگونه از داغ شدن تلفن همراه خود جلوگیری کنیم در میبایل مراجعه کنید.

  • حذف برنامه های اضافی

با حذف برنامه و بازی های اضافی که روی گوشیتان نصب است و هیچ استفاده ای از آن ها ندارید به حل این مشکل کمک کنید.حجم بیش از حد برنامه و بازی ها در گوشی میتواند باعث پر شدن حافظه رم دستگاه شود و همین دلیل باعث هنگ کردن و خاموش شدن گوشی میشود.

  • اجرای گوشی در حالت safe mode

حالت safe mode به ما در رابطه با حل این مشکل خیلی میتواند کمک کند. در این حالت برنامه هایی که نصب کردید نمایش داده نمیشود و فقط برنامه های پیشفرض گوشی قادر به استفاده خواهند بود که به این حالت,حالت امن میگویند که هیچ ویروسی هم نمیتواند به دستگاه شما آسیب برساند و همچنین شما میتوانید با فعال کردن این گزینه نرم افزار هایی که باعث خاموش شدن گوشی میشود را بیابید و آن را حذف کنید. برای اجرا کردن حالت safe mode به صفحه نحوه فعالسازی حالت safe mode در اندروید در میبایل سر بزنید.

  • استفاده از آنتی ویروس قدرتمند روی گوشی

اگر روش های بالا تاثیری در حل این مشکل نداشت نصب یک آنتی ویروس قدرتمند روی گوشی میتواند خیلی به ما در رابطه با این موضوع کمک کند.شاید این مشکل از ویروس گرفتن دستگاه باشد پس با نصب انتی ویروس و شناسایی ویروس ها این مشکل را حل کنید.اگر نمیدانید که از چه انتی ویروسی استفاده کنید میتوانید از انتی ویروس AVL استفاده کنید.

  • بازگردانی به حالت کارخانه

این روش آخرین روشی است که در اختیارتان قرار میدهیم.

در صورتی که روش های ذکر شده بالا به هیچ عنوان مشکل شما را حل نکرد میتوانید از این روش استفاده کنید.

این روش گوشیتان را به حالت اول بر میگرداند و تمام برنامه و فایل هایی که روی گوشیتان موجود میباشد را حذف میکند و راه حل خوبی برای حل این مشکل میباشد.

برای بازگشتن به تنظیمات کارخانه به مسیر زیر که در تصویر میبینید مراجعه کنید:

setting>backup&reset>factory data reset

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا