آموزش موبایل

حالت پرواز (Airplane Mode) چیست و به چه دردی میخورد

اگر نمیدانید که حالت پرواز که با نماد هواپیما در گوشی شما مشخص شده به چه معناست این مقاله را برای آشنایی با آن مطالعه کنید.حالت پرواز (Airplane Mode) در گوشی ها به معنای قطع تمامی شبکه های بی سیم گوشی نظیر بلوتوث وای فای و شبکه سیمکارت میباشد.

این قابلیت در تمام گوشی ها وجود دارد و کاربرد آن در زمانی است که شما با هواپیما سفر میکنید و باید حتما برای اینکه امواج رادیویی گوشی با امواج هواپیما اختلال ایجاد نکند این گزینه را فعال کنید و در طول سفر از شبکه بیسیم خود استفاده نکنید.

فواید گزینه حالت هواپیما

هنگام خواب

زمانی که شما میخواهید بخوابید و دیگر از گوشی خود استفاده نمیکنید بهتر است که گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید ، زیرا وقتی که گوشی در حالت عادی قرار داشته باشد امواج رادیویی که گوشی تولید میکند میتواند به مغز شما آسیب برساند و همین باعث اختلال در خواب شما خواهد شد.

صرفه جویی در مصرف باتری

هنگامی که این گزینه فعال باشد باتری کمتری مصرف خواهد شد حتی زمانی که گوشی خود را به شارژ متصل میکنید این گزینه را فعال کنید چون به روند شارژ گوشی سرعت میبخشد.

وظیفه حالت هواپیما چیست؟

شما از هر دستگاهی که استفاده کنید حالت هواپیما روی عملکرد گزینه های زیر تاثیرگذار است:

امواج تلفن همراه

با فعال کردن حالت هواپیما ارتباط شما با دکل های مخابراتی قطع میشود و همین باعث میشود که هر کسی که با شما تماس میگیرد با خاموشی خط شما مواجه شود حتی شما هم نمیتوانید با کسی تماس بگیرید و پیامک بفرستید و نمیتوانید از داده تلفن همراه هم استفاده کنید.

وای فای (Wi-Fi)

فعال کرد این گزینه حتی شبکه بی سیم وای فای را هم غیر فعال میکند. اگر میخواهید متوجه شوید که آیا با فعال کردن این گزینه وای فای غیر فعال میشود یا خیر میتوانید به یک شبکه وای فای متصل شوید و بعد حالت هواپیما را روشن کنید میبینید که اتصال شما به شبکه وای فای قطع خواهد شد.

بلوتوث

حالت هواپیما حتی میتواند روی روند فعالیت بلوتوث تاثیر بگذارد و آن را غیر فعال کند.بلوتوث یک شبکه بی سیم است که از گوشی های اولیه تا به امروز در گوشی ها وجود دارد و اکثرا برای اتصال هدست و انتقال فایل استفاده میشود و حتی میتوان به وسیله ی آن ماوس و کیبرد هم به گوشی متصل کرد.

جی پی اس (GPS)

حالت پرواز همچنین روی جی پی اس و مسیر یابی تاثیر دارد و آن را نیز غیر فعال میکند و میتوان گفت که این امر در برخی گوشی ها تاثیر دارد.

دستگاهی که جی پی اس آن روشن است تنها سیگنال های جی پی اسی که برایش فرستاده میشود را دریافت میکند و سیگنالی را انتقال نمیدهد ، با این حال برخی مقررات معین در هواپیما ها بنا به دلایلی استفاده از عملکردهای مربوط به GPS را ممنوع کرده اند.

چگونه این گزینه را در گوشی خود فعال کنیم؟

برای فعال کردن این گزینه به دو روش خیلی ساده میتوان اقدام کرد:

از طریق تنظیمات

ابتدا وارد تنظیمات شده و روی گزینه  more کلیک کنید

سپس روی گزینه airplane mode کلیک کنید تا حالت هواپیما فعال شود.

از طریق منوی اعلان ها

ابتدا منوی اعلان ها را از بالای صفحه به پایین بکشید و در بین گزینه ها روی نماد هواپیما کلیک کنید تا این گزینه فعال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا