آموزش موبایل

نحوه ساخت لینک جوین در کانال های تلگرام

اگر میخواهید برای کانال تلگرام خود بنری بسازید که حاوی لینک جوین باشد این مقاله را از دست ندهید!

در تلگرام دو نوع کانال داریم که هر نوع کانال لینک جوین مخصوص خود را دارند ، یک کانال خصوصی نامیده میشود و دیگری عمومی !

کانال های عمومی را شما به دلخواه خودتان نشانی انتخاب میکنید اما کانال های خصوصی چنین نیست و خود تلگرام آن را برای شما آماده میکند !شاید در تلگرام دیده باشید که برخی کانال ها برای خود بنری ساخته اند و لینک خصوصی در انتهای بنرشان دیده میشود اما وارد کانال که میشوید میبینید که کانال عمومی است ! این کار چگونه صورت میگیرد ؟

در ادامه با میبایل به توضیح این مطلب میپردازیم با ما همراه باشید…

لینک جوین چیست؟

لینک جوین به آدرسی میگویند که شما را به کانال یا گروهی هدایت میکند! هر گروه یا کانال لینک مخصوص خود را دارند یعنی هر شخصی که کانالی افتتاح میکند لینک مخصوص کانال آن هم ساخته میشود که به آن میگویند لینک دعوت که با اشتراک گذاری آن میتون افراد زیادی را عضو کانال نمود.

چند نوع کانال و لینک داریم؟

در تلگرام دو نوع کانال داریم “عمومی” و “خصوصی” که هر کدام لینک مخصوص خود را دارند.

در کانال های عمومی شما به دلخواه میتوانید آدرس یا لینکی برای کانال خود انتخاب کنید اما توجه داشته باشید که لینک های تکراری قابل قبول نیستند! در این نوع لینک شما با کلیک روی آن مستقیم به کانال وارد نخواهید شد و از شما قبل از ورود به کانال سوالی پرسیده میشود که آیا میخواهید وارد این کانال شوید؟ و بستگی به تمایل شما دارد که وارد میشوید یا خیر!

اما در کانال های خصوصی زمانی که کانال افتتاح میشود لینک مخصوص آن کانال هم ساخته میشود که شما از آن لینک حتی میتوانید در کانال های عمومی هم استفاده کنید! شما با یک کلیک روی این لینک مستقیم وارد کانال خواهید شد اما عضو آن نمیشوید و فقط میتوانید از کانال بازدید کنید! برای عضویت هم کافیست در کادری که در پایین کانال قرار دارد کلیک کنید تا عضو کانال شوید!

چگونه لینک خصوصی برای کانال بسازیم که با یک کلیک وارد کانال شود؟

ابتدا وارد کانالتان شده و به قسمت تنظیمات کانال بروید سپس در این قسمت روی آیکون قلم کلیک کنید

بعد از کلیک روی این قسمت روی گزینه channel type کلیک کنید

در این صفحه دو نوع گزینه نمایش داده میشود که اولی خصوصی است و دومی عمومی شما روی اولی یعنی private channel کلیک کنید ، همانطور که در قسمت invite link (قسمت پایین صفحه) مشاهده میکنید لینک شما آماده است با کلیک بر روی گزینه copy link میتوانید لینک کانال خود را کپی کنید

حال میتوانید برای هر شخصی که دوست دارید این لینک را ارسال کنید توجه داشته باشید که بعد از کپی کردن لینک تغییرات را ذخیره نکنید و همینطور به خارج از تنظیمات کانال بروید.

در تلگرام x به مسیر زیر بروید:

ابتدا روی اسم کانالتان کلیک کنید و وارد قسمت تنظیمات کانال شوید

در این قسمت روی آیکون قلم کلیک کنید

در صفحه ای که هدایت میشوید روی سه نقطه سمت راست صفحه تپ کنید

سپس گزینه ای برای شما نمایش داده میشود که حاوی عبارت invite link میباشد روی این گزینه کلیک کنید

حالا میبینید که لینک کانال شما در این قسمت موجود است با کلیک بر روی copy link آن را کپی و در هر جایی که میخواهید پیست کنید

ممنون از اینکه این مقاله را مطالعه کردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا