آموزش موبایل

آموزش کالیبره کردن باتری گوشی

در اين مقاله قصد معرفي انواع روش هاي کاليبره کردن باتري گوشي را داريم،ما را تا انتهاي اين مقاله همراهي کنيد

اگر شما هم جزو آن دسته از آدم هایی هستید که هر چند وقت یک بار رام گوشی خود را عوض میکنید و یا به اصطلاح بروزرسانی یا فلش میکنید حتما نیاز به کالیبره کردن گوشی خود هم دارید.کالیبره کردن گوشی یک امر طبیعی برای سلامت باتری و دستگاه میباشد و شما اگر میخواهید که گوشی خود بعد از نصب رام جدید به سرعت باتری خالی نکند نیاز به کالیبره کردن دارید و اما اینکه کالیبره کردن به چه معناست را در ادامه با میبایل میخوانیم…

کالیبره کردن به چه معناست؟

یک گوشی اندرویدی کل اطلاعات مربوط به مصرف باتری را در یک فایل سیستم به نام batterystats.bin نگهداری می‌کند.

فرض کنید یه رام جدید را هنگامی که باتری گوشی شما فقط ۸۰% دارد نصب میکنید،رامی که نصب کردید ۸۰%را به عنوان بالاترین حد ظرفیت باتری در نظر میگیرد،این بدان معناست که ۲۰٪ از باتری دستگاه شما هنگام سیکل شارژ و دشارژ در نظر گرفته نمی‌شود و از آن به بعد شاهد عمر کوتاه‌تر باتری خواهید بود.

بنابراین نتیجه میگیریم که هر زمان که خواستیم گوشی را فلش یا رام آن را تعویض کنیم حتما باتری را کالیبره کنیم تا از ظرفیت کامل باتری بهره ببریم

چگونه باتری گوشی را کالیبره کنیم؟

در قسمت بالا با کالیبره کردن باتری گوشی بصورت کامل آشنا شدیم و علت اینکه چرا باید باتری را کالیبره کنیم را آموختیم.اما در این قسمت به آموزش کالیبره کردن باتری گوشی میپردازیم. کالیبره کردن باتری گوشی کار ساده ای است و هر کاربری میتواند این کار را انجام دهد و نیازی به تعمیرکار نیست.

برای کالیبره کردن گوشی ابتدا آن را تا ۱۰۰% شارژ کامل کنید این شارژ اولیه باید زمانی صورت گیرد که گوشی در حالت روشن است. وقتی این کار را انجام دادید، گوشی خود را خاموش کنید و ببینید که آیا مقدار باتری در حالتی که گوشی خاموش است نیز ۱۰۰٪ شارژ را نشان می‌دهد یا خیر؟ اگر بعد از خاموش کردن دستگاه دیگر شارژ آن به صورت ۱۰۰٪ نمایش داده نمی‌شد، باتری را مجددا شاٰرژ کنید تا مقدار ۱۰۰٪ شارژ را در حالت خاموش نیز ببینید.حالا گوشی‌تان را روشن کنید و باتری را به طور کامل تخلیه نمایید. برای تسریع این کار می‌توانید چند ویدئو پخش کنید و همه سرویس‌های امواج رادیویی را روشن کنید.

اگر گوشی راروشن کردید و باز ۱۰۰ درصد شارژ نشده بود مراحل بالا را تکرار کنید. وقتی که باتری ۱۰۰ درصد شارژ شد با فشار دادن دکمه calibrationبرنامه Battery Calibration را تپ کنید. زمانی که باتری ۱۰۰ درصد شارژ شد گوشی را ریستارت کنید.بلافاصله برنامه را اجرا کنید و دوباره میزان شارژ باتری را بسنجید.هنگامی که باتری را کالیبره کردید آنرا تا ۰ درصد تخلیه کنید و دوباره گوشی خود را خاموش کنید.بدون وقفه با گوشی کار کنید تا باتری تمام شود و گوشی خاموش شود.در حالی که گوشی خاموش است باتری را کامل شارژ کنید. حالا گوشی را از شارژ جدا کنید.

معرفی بهترین برنامه کالیبره باتری اندروید – Advanced Battery Calibrator

اگر می خواهید میزان واقعی شارژ باتری خود را مشاهده کنید از برنامه Advanced Battery Calibrator استفاده کنید این برنامه با نرم افزار دیگری به نامBattery Life Repair کار خواهد کرد. اگر می خواهید باتری گوشی و تبلت خود را کالیبره کنید از هر دو برنامه استفاده کنید و باتری خود را به صورت پیشرفته کالیبره کنید. میزان دانلود این برنامه ۱ تا ۵ میلیون بار بوده است و آخرین بروزرسانی آن مربوط به ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷ می شود. طبق نظرات کاربران این برنامه یکی از بهترین برنامه های کالیبره باتری اندروید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا