آموزش موبایل

نحوه ساختن کانال در تلگرام

اگر نمیدانید چگونه در تلگرام کانال بسازید این مقاله را مطالعه کنید

ساختن کانال در تلگرام کاری ساده است که چندان هم پیچیده نیست و هر کسی که مشاهده میکنید حداقل یک کانال برای خود راه اندازی کرده و محصولات خود را به فروش میگذارد و حتی از دانش خود به دیگران آموزش میدهد و مطالب مفیدی در کانالش قرار میدهد تا کاربران آنچه نیاز دارند را سریع تر یاد بگیرند.

در ادامه با میبایل به روش ساخت کانال خواهیم پرداخت با ما همراه باشید…

نکاتی قبل از ساختن کانال

  • شما با ساخت کانال تا ۲۰۰ نفر میتوانید مخاطبان خود را با اختیار خودتان وارد کانال کنید!البته کانال تلگرام تا بی نهایت عضو میگیرد و شما فقط با اختیار خودتان میتوانید ۲۰۰ نفر را اجباری عضو کانالتان کنید.
  • شما باید از طریق لینک دیگر اعضا را عضو کانالتان کنید!شما با اشتراک گذاری لینکی که برای کانال خود ساخته اید میتوانید دوستان و کاربران عادی را عضو کانال خود کنید با یک کلیک وارد کانالتان میشوند.
  • در تلگرام دو نوع کانال داریم یکی خصوصی و دیگری عمومی است که ما عمومی را به شما آموزش میدهیم برای اینکه از فرق این دو مطلع شوید به صفحه نحوه ساخت لینک جوین در کانال های تلگرام سر بزنید

آموزش ساخت کانال

در تلگرام ساختن کانال کار سختی نیست و این را هر کسی میتواند انجام دهد ولی اگر شما جزو آن دسته هستید که زیاد با تلگرام سر و کار نداشته میتوانید در ادامه با روش ساخت کانال در تلگرام همراه باشید.

ابتدا وارد تلگرام شده و روی سه خط کنار صفحه کلیک کنید (منوی همبرگری)

در این قسمت روی گزینه ی new channel کلیک کنید

سپس در صفحه ای که باز میشود باید در کادر اول اسم کانالتان را به دلخواه وارد کنید و در کادر دوم توضیحی در بیو کانالتان قرار دهید

اگر میخواهید برای کانالتان عکسی انتخاب کنید روی آیکون دوربین کلیک کنید با کلیک روی این آیکون سه گزینه نمایش داده میشود اگر میخواهید از گالری عکس انتخاب کنید روی گزینه upload from gallery کلیک کنید ولی اگر میخواهید مستقیم از دوربین عکس بگیرید روی گزینه take photo کلیک کنید ، سپس بعد از انتخاب کردن عکس روی تیک کنار صفحه ضربه بزنید.

در این مرحله شما باید برای کانال خود آیدی یا username انتخاب کنید ایدی میتواند شامل اعداد و حروف انگلیسی و _ باشد ، بعد از انتخاب ایدی روی تیک صفحه کلیک کنید

در قسمت بعد باید از مخاطبین خود به دلخواه انتخاب کنید و عضو کانالتان کنید و تمام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا