آموزش موبایل

آموزش افزایش سرعت اینترنت در اندروید

اگر سرعت اینترنتتان با سرعت کمی برخوردار است این مقاله را مطالعه کنید

کند شدن سرعت اینترنت امری طبیعی است و چند دلیل میتواند موجب این امر شود ، این کندی میتواند از اپراتور شبکه باشد یا مشکل از گوشی شما باشد و یا تنظیمات اینترنتتان صحیح نباشند و یا منطقه ای که در آن حضور دارید از اینترنت های نسل ۳ و ۴ پشتیبانی نمیکند. همه اینها میتواند باعث کندی سرعت اینترنت شود. امروز در میبایل به روش های افزایش سرعت اینترنت خواهیم پرداخت با ما همراه باشید تا به توضیح این مشکل بپردازیم.

۱:فایل های اضافی را از گوشی خود حذف کنید

اگر در گوشی خود برنامه یا فایل های اضافی دارید که از آنها استفاده نمیکنید آنها را به طور کامل از گوشی خود پاک کنید ، اگر عکس یا فیلم اضافی دارید به آلبوم خود مراجعه کرده و اقدام به حذف آنها کنید ، همچنین برای حذف فایل های اضافی وارد نرم افزار فایل منیجر شوید و از این طریق اقدام به حذف فایل ها کنید و برای حذف برنامه ها یا غیر فعال کردن آنها به مسیر setting>apps مراجعه کنید.

۲:از مرورگر های سبک و کم مصرف استفاده کنید

یکی از دلایلی که میتواند در سرعت اینترنت تاثیرگذار باشد استفاده از مرورگرهای پرحجم و با تبلیغات زیاد است این نوع مرورگر ها نه تنها از امنیت کمتری برخوردار هستند بلکه از حجم اینترنت شما بیشتر از حد معمول می کاهند و باعث کندی سرعت اینترنت هم میشوند ، مرورگر هایی که به شما پیشنهاد میکنیم و میتوانید از گوگل پلی دانلود کنید به شرح زیر است.

google chrome  و مرورگر پیشفرض گوشی

۳:حافظه کش (cache) اپلیکیشن ها را حذف نمایید.

حافظه کش به حافظه پنهانی میگویند که فایل هایی که دانلود یا مشاهده میکنید نسخه های کم حجم آنها در حافظه پنهان برنامه ها ذخیره میشود. با خالی کردن فضای حافظه پنهان برنامه ها, هم به سبک تر شدن برنامه و هم افزایش سرعت اینترنت کمک خواهید کرد ، برای انجام این کار به مسیر زیر رفته و در این قسمت طبق نمونه تصویر در تمام برنامه های موجود این کار را انجام دهید.

setting>apps

۴:حالت data saver را در مرورگر کروم فعال کنید

برای اینکه از سرعت اینترنت بیشتری بهره ببرید و صفحات وب را به سرعت باز کنید و حجم اینترنت کمتری مصرف کنید حالت DATA SAVER را در مرورگر کروم فعال کنید ، این گزینه باعث فشرده سازی صفحات وب شده و باعث افزایش سرعت اینترنت خواهد شد.

chrome>setting>data saver

۵:تنظیمات اینترنت را تصحیح کنید!

یکی دیگر از دلایل مهمی که میتواند در کندی سرعت اینترنت سهیم باشد صحیح نبودن اطلاعات وارد شده در تنظیمات اینترنت میباشد ، برای اینکه تنظیمات اینترنتتان را به صورت صحیح وارد کنید به صفحه آموزش فعال کردن اینترنت موبایل مراجعه کنید.

۶:تغییر حالت اینترنت به ۳g یا ۴g جهت افزایش سرعت اینترنت!

شاید یکی دیگر از علل اینکه اینترنتتان از سرعت کمی بهره میبرد استفاده از حالت ۲g یا ۳g باشد برای اینکه از این روش اقدام به افزایش سرعت اینترنتتان کنید به صفحه چگونه اینترنت گوشی خود را به ۳g یا ۴g تغییر دهیم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا